MISCELLANEOUS / Jewellery / Necklace 15978148
*
nr 1597 8148
NECKLACE
1930s, ceramics, metal. Length: 59 cm,
1930-tal, keramik, metall. Längd: 59 cm
Estimate:
600
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday February 12 2024
at 19:11:35
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/2 20:54:48
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
*
NECKLACE
nr 1597 8148
NECKLACE
1930s, ceramics, metal. Length: 59 cm,
1930-tal, keramik, metall. Längd: 59 cm
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday February 12 2024 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/2 20:54:48 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.